Zasady ustalania wynagrodzenia

Wynagrodzenie za usługi świadczone przez Kancelarię Adwokacką jest wynagrodzeniem umownym, a jego wysokość ustalana jest na podstawie stopnia zawiłości sprawy oraz ilości czasu i ilości zaangażowanych do wykonania zlecenia specjalistów.

Wynagrodzenie ustalane jest w formie ryczałtowej lub godzinowej. Stałym składnikiem wynagrodzenia jest premia za sukces w wysokości ustalonej z klientem.

Przy wynagrodzeniu godzinowym do czasu koniecznego do wykonania zlecenia zalicza się czas poświęcony na: podróże służbowe, w tym dojazd do klienta, spotkanie z klientem lub innymi osobami związanymi z wykonaniem zlecenia (rozmowy telefoniczne i elektroniczne), zapoznanie się z dokumentami oraz przygotowanie koncepcji prowadzenia sprawy, sporządzenie pism, opinii i innych niezbędnych dokumentów.

Wysokość i zasady zwrotu poniesionych kosztów adwokackich w sprawach cywilnych, od strony przeciwnej, określają przepisy kodeksu postępowania cywilnego oraz rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 28.09.2002 roku w sprawie opłat za czynności adwokackie ( Dz. U. Nr 163, poz. 1348 ).

Kontakt

Kancelaria Adwokacka
Adwokat Wiesław Żurawski
Al. Wolności 55A
84-300 Lębork
Tel./fax +59 862 34 42
Założyciel
serwisu Porady prawne - WirtualnyMecenas
strona: https://wirtualnymecenas.pl
Współtwórca książki
"Poradnik kredytobiorcy - Kredyt hipoteczny indeksowany do CHF"
Czytaj więcej...